Serdecznie zapraszamy do obejrzenia GALERII WIDEO projektu.

 

SPOTY promujące projekt zrealizowane w trakcie obozów etnograficznych i wydarzeń projektowych.

Realizatorami filmów są Mariusz Grabarski i Anahita Rezaei, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (specjalność: sztuka nowych mediów):

 

 

Główny film projektowy: HANDMADE IN WIŚNIOWA. WIŚNIOWSKO RÓCNO ROBOTA.

To owoc badań terenowych – wiśniowskie rozmowy rzeki w pigułce. Film prezentuje fragmenty wywiadów z wybranymi (wy)twórcami w gminie Wiśniowa oraz z miejscowym proboszczem i jest rodzajem preludium zapraszającego do pełnych rozmów zamieszczonych w książce HANDMADE IN WIŚNIOWA. WIŚNIOWSKO RÓCNO ROBOTA. O najbardziej materialnym z niematerialnych aspektów dziedzictwa kulturowego w pogranicznej gminie Wiśniowa, Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, seria “Archiwum Etnograficzne”, Wiśniowa – Wrocław 2019.

Autorstwo projektu: dr Joanna Dziadowiec-Greganić, Agnieszka Dudek

zdjęcia i montaż: Mariusz Grabarski, Anahita Rezaei

producent: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej
Wiśniowa 2019

Premiera filmu miała miejsce 6 lipca 2019 roku w Wiśniowej podczas Wiśniowskiego Jarmarku Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych. 27 września 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej w ramach konferencji podsumowującej projekt pt. “Wielokulturowe dziedzictwo rzemieślniczo-rękodzielnicze i targowo-handlowe pogranicznej gminy Wiśniowa w działaniu” odbyła się projekcja filmu wraz z komentarzem jego twórców.

 

 

 

 

Wcześniejsze filmy prezentujące “wiśniowsko rócno robote” zrealizowane przez partnera projektu Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS