Inwentaryzacja zdjęć z terenu gminy Wiśniowa

Inwentaryzacja zdjęć z terenu gminy Wiśniowa

Inwentaryzacja zdjęć z terenu Gminy Wiśniowa w ramach projektu Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych.

Gorąco zapraszamy do dzielenia się z nami starymi fotografiami przedstawiającymi lokalne tradycje rzemieślnicze, rękodzielnicze, handlowe a także stare wiśniowskie jarmarki
w “działaniu”. Ich fotokopie staną się eksponatami – zbudują plenerową wystawę jaka zaprezentowana zostanie 6 lipca 2019 roku podczas finału projektu “Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu”.

Dokładny harmonogram inwentaryzacji :

  1. Wiśniowa – 5 marzec (wtorek) 10.00 – 20.00 Dom Kultury w Wiśniowej
  2. Wierzbanowa – 9 marzec (sobota) 14.00-18.00  Strażnica w Wierzbanowej
  3. Lipnik – 10 marzec (niedziela) 8.30 – 13.00 Strażnica w Lipniku
  4. Poznachowice Dolne – 14 marzec (czwartek) 14.00 – 18.00 Strażnica w Poznachowicach Dolnych
  5. Kobielnik – 17 marzec (niedziela) 14.00 – 18.00 Strażnica w Kobielniku
  6. Glichów – 18 marzec (poniedziałek) 11.00 – 15.00 Strażnica w Glichowie
  7. Węglówka – 28 marzec (czwartek) 8.00 – 12.00 Biblioteka w Szkole Podstawowej w Węglówce

 

Dołączcie do nas, bądźcie badaczami i animatorami, działajcie razem z nami nad zachowaniem cennego dziedzictwa naszej Gminy!

Zapraszamy do dzielenia się swoimi tradycjami!

Zapraszamy do dzielenia się swoimi tradycjami!

Gorąco zapraszamy do dzielenia się z nami starymi fotografiami przedstawiającymi lokalne tradycje rzemieślnicze, rękodzielnicze, handlowe a także stare wiśniowskie jarmarki w “działaniu”. Jeśli posiadają Państwo w swoich domach STARE, PAMIĄTKOWE zdjęcia i wycinki z prasy obrazujące dawne jarmarki oraz lokalne rzemiosło, rękodzieło i przetwórstwo (wnętrza warsztatów, pracowni, zakładów, tradycyjne narzędzia, twórców przy pracy oraz ich dzieła: wyroby, produkty) uprzejmie prosimy o przyniesienie ich do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej. Ich fotokopie staną się eksponatami – zbudują plenerową wystawę jaka zaprezentowana zostanie w lecie 2019 roku podczas finału projektu “Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu”.

Dołączcie do nas, bądźcie badaczami i animatorami, działajcie razem z nami nad zachowaniem cennego dziedzictwa naszej Gminy!

Dzwońcie do nas: tel. (12) 271-40-20 | kom.  502-953-349

Odwiedźcie nas: Dom Kultury w Wiśniowej, Wiśniowa 320

Napiszcie do nas: kultura@gokis-wisniowa.pl

Znajdziecie nas również: Facebook | YouTube | Pinteres

 

Wywiady z mieszkańcami w ramach projektu Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu

Wywiady z mieszkańcami w ramach projektu Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu

Od 26-30 września 2018 roku na terenie Gminy Wiśniowa przeprowadzane zostaną badania etnograficzne dotyczące tradycyjnych zawodów. W ramach projektu ,,Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu” gościć będziemy pracowników Państwowego Muzeum Etnograficznego z Warszawy. Zachęcamy mieszkańców do współpracy i udzielania wywiadów na temat tradycyjnych profesji. Kontakt 12 271 40 20 lub 502 953 349.

 

Pierwsze wywiady za nami!

Pierwsze wywiady za nami!

Ekipa etnografów pod kierownictwem dr Joanny Dziadowiec-Greganić z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie odwiedziła pierwszych mieszkańców naszej gminy w celu  zebrania materiału badawczego odkrywającego potencjał lokalnych rzemieślników i artystów czerpiących z tradycji.

Udało nam się spotkać z kilkunastoma mieszkańcami naszej gminy. Serdecznie Państwu dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć